Olcsó játék unatkozó gyerekeknek
Olcsó húsnak hű a legye, tartja a közelszólás. Ma sem a legújabb, legvalósághűbb, legvilágháborúsabb CODról regélek, hanem olyan pici, nyílt forráskódú jákokról lesz szó, amit ingyenes letölthettek, telepíthettek 5 perc leforgása alatt, aztán nyugodtan játszhattok vele 5 megnyitott ablak mellett is, mert nem fog akadni, és akár ablakban is élvezetes nyomatni, amíg a kedvenc zenéteket hallgatjátok.
Pushover
Nem, ez nem a melltartó, és nem is az angolos rendőri felszólítás. Ez egy 1992-ben kiadott Amiga játék nyílt forrású megvalósítása. Egy hangyával kell különböző dominókat (régről én valami kajásdobozra emlékszem) eldönteni egy maghatározott idő alatt. Ez a világrekordkísérletből mindjárt logikai játékká válik, ha elárulom, hogy csak egyszer lökhetsz, vannak trükkös dominók (valamelyik felszál, valamelyik visszacsap, valamelyik felrobban, valamelyik híddá alakul), és van egy bizonyos dominó, aminek utoljára kell eldőlnie. És ha ez még nem lenne elég, néha a kijáratot is trükkös dolog elérni ;).
A játék az eredeti grafikával operál, ígértek feljavítást is, de szerintem akkor tönkretennék az eredeti hangulatot. Abszolút nosztalgikus érzések keringtek bennem, mikor észrevettem. Nem is jó érzés, nem is rossz, olyan nosztalgikus. Abban az időben ismertem ezt meg, mikor a 486-os gépünk helyett, egy Pentium I-est vettünk. Emlékszem, durciztam, mert anya nem engedte, hogy kilépjek egy játékból, mert ha már megnyitottam egy játékot, akkor játszak is azzal, de nem tudtam, hogy hogyan kell irányítani a játékot. Nem ez a játék volt az, ezt nagyon szerettem. És szeretem most is, csak ajánlani tudom ;)! A játék letölthető az eredeti oldalról.
Secret Maryo Chronicles
– Hogy állsz a játékkal?
– Már jó!
Neem, természetesen nem ezért ez a játék neve. Azért lett ez a Super Marióra hasonlító név, mert végülis az, valamint a Mario valamelyik videójáték gyártó bejegyzett védjegye. Tehát fizetni kellene, ha egy bajszos, pocakos, piros ruhás csőszerelőről akarnánk játékot készíteni. Ezt elkerülendő van egy kendős, kesztyűs fiatalember, Maryo, aki barna szőrös élőlényeken ugrál, valamint nála nagyobb teknősöket kerülget.
A játékmenetet nem kell senkinek se magyaráznom. A játék igen szép lett, fürge is, el lehet menteni minden helyzetet, néha érdemes is, és van egy pályaszerkesztő, amivel egymást és saját magunkat lehet nehezebbnél nehezebb pályákkal meglepni. Ne feledjük, minden lehet művészet egy bizonyos szintet túllépve! A hivatalos oldalon még több infót találtok.
Teeworlds</p>
Mindenki ismeri a Soldat nevű játékot, hacsak nem azért, mert én is megpróbáltam lemásolni a Katonával. Rengeteg más koppintása is létezik, de ezt kiemelném! Van aki japán módra a lengén öltözött szűz lányokat szereti nézni, ahogy félelmetes és nagy fegyverekkel vérbosszút állnak, valaki amolyan nyugati módon a Happy Tree Friendset lesi, ahogy a habos-babos rózsaszín háttérből egyszer csak előbukkan egy ici-pici mókus félbevágott teste. És onnantól már kevésbé poénos a vicc, hogy elöl a mókus, hátul a farka :).
A Teeworlds is pontosan ezt a vonalat képviseli. Iciri-piciri, kerek, édespofájú lények kergetik egymást shotgunnal, rakétavetővel, lézerágyúval, tulajdonképpen minden quake fegyverrel. Érdekes még a quaddamageként szolgáló ninja katana, amivel lehet egy s mást a sírba aprítani! A hivatalos oldalt mindenképpen érdemes meglátogatni, mert egy tökéletesen kidolgozott, fantasztikus felhasználói élményt nyújtó nyíltforráskódú játékról van szó. Sajnos ritka az ilyen…
Hedgewars
Ha megemlítem azt, hogy Worms, akkor máris megkíméltem magam jónéhány sor gépeléstől.
Azért nem maradok szó nélkül! Tehát a Worms eddigi legcsodálatosabb klónja! Van egy másik hasonló játék, ahol mindenféle nyílt forráskódú kabalaállat szór átkot, és gránátot egymás fejére, de az nem ennyire szép. És itt sem állunk meg csupasz rózsaszín sünik társaságában, hanem mindenféle őrült jelmezt adhatunk rájuk, kezdve a Darth Vader jelmeztől, a nyuszin keresztül, a banánkalapig. Ez is egy gyönyörű darab, mindenkinek ajánlom töltögetni a hivatalos oldalról!